SALGIN SONRASINDA İLK FUAR HEYECANI!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yaşanan normalleşmeyle birlikte fuar hareketliliği başladı. Bursa’da Network Fuarcılık tarafından 3’üncüsü düzenlenen TURFOOD Gıda Fuarı’na ilgi, fuar katılımcıları tarafından memnuniyetle karşılandı.

Network Fuarcılık’ın Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF), Bursa Aşçılar Derneği (BURASDER), Bursa Yemek Sanayicileri Derneği (BUYSAD), TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GÜMTOB)Bursa Şubesi ile Bursa Gastronomi Turizmi Derneği (Bursa GTD) işbirliğiyle düzenlediği 3. TURFOOD Gıda Fuarı, fuar verimli ve başarılı bir şekilde tamamlandı.

SOMUT İŞ BİRLİKLERİ
Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan Network Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker, “İş amaçlı düzenlenen fuarımız, sadece profesyonellere yönelik bir fuar. Otel, restoran, kafe, market ve catering sektörünün değerli yöneticileri fuarımıza geldi. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından önemli ziyaretçilerimiz oldu. Şehir dışından 100 misafiri biz firma olarak ağırladık ve şehrimiz otellerine 100 geceleme katkısı yaptık. 25 kişilik nitelikli bir alım heyeti Balkanlardan geldi. Somut iş birliklerinin gerçekleştiğini duymaktan da mutlu olduk” dedi.

Gıda fuarını her yıl üzerine koyarak devam ettirmeyi planladıklarını belirten Hasan Eker, “Seneye burada 120 firma, 120 de yurt dışı alıcı hedefimiz var. Tabi bunu sadece biz yapamayız. Sektör katkı koyacak, odalarımız, kent yöneticilerimiz katkı koyacak. Bursa’da dondurulmuş gıda, tarım ve gıda ürünleri, konserve ürünleri gibi alanlarda çok ciddi bir potansiyel var. Bursa’nın bu fuarın büyümesine de ihtiyacı var. Bursa’da gezilecek görülecek de çok yer var. Fuara gelenler, şehrimizin turizmine de katkı koyacaktır” diye konuştu.

VERİMLİ OLDU
Kısmet Sütlü Tatlıları Kurucusu Şerif Aydın: “Kısmet Tatlı olarak 1981 yılından bu yana sütlü tatlı üretiminde, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, sektörünün lider firmaları arasında yerimizi alıyoruz. Firmamızın ürünleri, ülke genelindeki zincir marketler aracılığıyla 81 ilde raflarda yerini alıyor. Fuarımıza gelecek olursak; Bu tarz organizasyonları bizler için önemli buluşma noktaları. Firma olarak üçüncüsü bu yıl düzenlenen TURFOOD’da ilk organizasyondan bu yana katılımcı olarak yerimizi alıyoruz. Pandemi nedeniyle ara verilen fuar, bu yıl yeniden kapılarını açtı, biz de firma olarak yerimizi aldık. Güzel ve verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Bunların işe dönüşmesi noktasında fuar sonrası girişimlerde bulunacağız. Fuarın hayata geçmesi noktasında emekleri bulunan herkesi ve katılımcıları kutluyorum.”

Müşterilerle buluşabildik
İtimat Koli&Kutu Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Özçağlar: “2003 yılından itibaren, gelişmiş teknolojideki makine parkuru ve tecrübeyi birleştirerek, tek ve çift oluklu mukavva kolileri, triplex koliler, dijital ofset ve flekso baskılı kutu, koli üretimlerinde tecrübeli ve dinamik bir ekip ile hizmet vermekteyiz. Kaliteni Koru mottosuyla çıktığımız bu yolda otomotivden gıdaya, tekstilden, mobilyaya, e-ticarete kadar akla gelebilecek hemen her sektörün ürünlerinde yakaladığı kaliteyi koruyarak sevk etme avantajı sunmaktayız. Eğitim ve gelişim odaklı bir yapıyla sektörde kalite standartlarını yükseltmeyi ana hedef olarak benimseyen, ürün çeşitliliği ile çözüm ortaklarının her türlü ihtiyacını karşılamayı amaçlayan İtimat Koli&Kutu Ambalaj günlük 100 bin adet ürün kapasiteyle uluslararası ve ulusal pek çok şirketin güvendiği ve birlikte çalıştığı bir markadır. Müşterilerimizin ürünlerinin ambalaj ihtiyaçlarında, tasarım, depolama ve lojistik süreç aşamalarından başlayarak 1 adetten 100 bin âdete kadar çözüm sağlamaktayız. Bu yıl salgın sonrasındaki ilk fuarımız oldu ve nitelikli bir katılım ile karşılaştık. Bu fuara, oluklu koli, ofset kutu ve seri üretime kadar olan kabiliyetlerimizi tanıtabilmek adına katıldık ve bu sayede mevcut ve potansiyel müşterilerimizle görüşme imkânı bulduk.”

Network Fuarcılık LTD. ŞTİ. © 2022
Çekirge Cd. No:51 16050, BURSA +90 224 233 44 64 +90 224 233 80 00 info@networkfuar.com